6 Ocak 2010 Çarşamba

Masters'a Adım AdımÖnümüzde ki pazar günü başlayacak olan Masters turnuvasının heyecanı yavaş yavaş izleyicileri sarmaya başladı bile.
Dünyanın prestijli bahis şirketlerinde turnuvanın favorisi ise şüphesiz ki Ronnie.Son şampiyon Ronnie kendisi de şampiyonluğunu korumakta oldukça iddialı.Oranlar ise tam olarak şöyle;


Ronnie O Sullivan (ENG) 4,00 John Higgins (SCO) 5,50
Mark Selby (ENG) 8,00 Stephen Maguire (SCO) 8,00
Ding Junhui (CHN) 10,00 Shaun Murphy (ENG) 10,00
Neil Robertson (AUS) 13,00 Alistair Carter (ENG) 18,00
Ryan Day (WAL) 23,00 Mark Allen (NIR) 28,00
Mark Williams (WAL) 33,00 Joe Perry (ENG) 40,00
Stephen Hendry (SCO) 40,00 Marco Fu (HKG) 40,00
Peter Ebdon (ENG) 50,00 Mark King (ENG) 100,00
Jimmy White (ENG) 150,00 Rory McLeod (ENG) 150,00


Şüphesiz ki turnuvanın diğer bir favorisi Higgins.Kaliteli oyun ritmini genelde devam ettiren oyuncu bakalım bu turnuva da neler yapabilecek?
Aslında Londra seyircisi öncelikle İngiliz oyunculara büyük destek veriyor.Daha sonrasında ise UK sınırları içerisinde ki oyunculara destek geliyor diyebiliriz.Özellikle Ronnie'ye inanılmaz bir destek söz konusu.Zaten Ronnie O'Sullivan'da her Masters'dan önce Londra seyircisinin kendisi için çok özel olduğunu vurguluyor.Bu turnuva da Ronnie'den bir 147 gelmesi açıkcası bizleri hiç şaşırtmayacaktır.

Diğer bir yandan gözler Mark Selby'de.Sürekli inişli çıkışlı bir grafiği olan oyuncu ilk maçında son UK Championship Şampiyon'u Ding ile karşı karşıya geliyor.Ding'in özellikle son zamanlarda ki yükselen oyunu buraya yansıyacaktır.Ancak seyirci desteği Selby'nin arkasında, açıkcası güzel bir maç bizi bekliyor.

Bir diğeri ise Wildcard'ı tartışmalı bi şekilde alarak turnuvaya katılan Jimmy White'ın maçı.Aslında bu maçın neticesi çoğu kişi tarafından tahmin edilebiliyor.Eski formundan çokça uzak olan White geçmişte bıraktığı efsanenin hatrına bu turnuvaya katıldı diyebiliriz.Muhtemelen Mark King zorlanmadan turu geçecektir.

Açıkcası güzel bir turnuvanın bizleri beklediğini düşünüyorum.Beklentilerimiz ise Ronnie'den bir 147 ve şampiyonluk.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder