27 Ağustos 2012 Pazartesi

Almanya'da Şampiyon Değişmedi

Geçen sene Paul Hunter Classic'de ipi göğüsleyen Selby bu yılda kupayı kaldırarak unvanını korudu.PTC'nin Avrupa'da ki ilk etabı olan Paul Hunter Classic'de şampiyon belli oldu.2011 yılında ki finalde Mark Davis'i 4-0 geçerek kupanın sahibi olan Selby bu yıl da boş geçmedi.

Finalde Joe Swail'e karşı 4-1 kazanan Jester, 56, 64 ve 85'lik serilere de imza attı.Kariyerinde iki Dünya Şampiyonası yarı finali bulunan Joe Swail, finale kadar gelen yolda Jimmy White, Shaun Murphy, Barry Hawkins gibi isimleri geride bıraktı.Swail geçtiğimiz yıl ana turdan ayrılmıştı.Selby kupayla beraber, 12 bin € ve 2 bin sıralama puanının da sahibi oldu.

Turnuva da göze çarpan isimlerden olan Hindistanlı Pankaj Advani kendisi için büyük insanlık için küçük bir performans ortaya koyarak yarı finale kadar gelmeyi başardı.Eski profesyonel yeni amatörlerden bir başkası olan Andrew Norman da çeyrek finale gelme başarısını gösterdi ancak finalist Swail'e kaybetti.

Spora olan ilginin hiç azalmadığı aksine, gün geçtikçe arttığı Almanya'da seyirciler maç ayırt etmeksizin salonda yerlerini aldılar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme