12 Haziran 2012 Salı

Wuxi'de Ana Tablo

Ön elemelerin tamamlanmasının ardından Wuxi'de ana tablo belirlendi.Ayın sekizinde tamamlanan ön elemelerin ardından Wuxi Classic'de son 32'ye kalmayı başaran isimler belirlendi.

Dünya Şampiyonasın'da dört turu da başarıyla geçen Brecel bu kez üçüncü adımda Jamie Burnett'e takıldı.Brecel'i 5-4'lük skorla geçen İskoç oyuncu hemen ardından Fu'ya karşı 5-2 galip gelerek son 32 turunda yerini aldı ve Neil Robertson'ın rakibi oldu.

Crucible'da göze batan bir başka isim olan Jamie Jones ise ana tablo için tek ön elemeye ihtiyaç duymasına rağmen Lawler'a mağlup olarak sezonun açılışı için bu şansı yitirdi.

5-4'lük Dominic Dale üstünlüğü ile sona eren maçta Gallerli ana tabloda yer almayı başarırken, maçta bir de rekora imza atıldı.Lines'ın kazandığı maçın dördüncü frame'i 108-84 sona erdi ve bir framede ulaşılan en çok sayı rekoru 196'ya yükseldi.Frame içerisinde Dale 16 kez faul gerçekleştirirken, Lines da 8 kez bu başarıya(!) imza attı.

Geçtiğimiz yıl Dünya Kupasın'da Wattana ile beraber Tayland'ı temsil eden Passakorn son tura kadar gelmesine rağmen, Perry karşısında 5-1 mağlup oldu ve şansını Avustralya'ya bıraktı.

Efsane isimler Jimmy ve Davis ise açılış maçlarında mağlup olarak turnuvaya veda ettiler.

Tamamlanan maçlar sonunda wildcard maçı oynayacak isimler de belli oldu.Buna göre; Doherty, Burnett, Michael White, Lawler, Dave Harold, Fergiel O'Brien, Holt ve Robert Milkins ana tablo öncesinde bir maç daha yapacaklar.

Alınan sonuçlar sonunda son 32 tablosu şöyle şekillenmiş oldu;

Mark Selby - Barry Hawkins
Martin Gould - Jamie Cope
Stuart Bingham - Peter Ebdon
Shaun Murphy - K Doherty / wildcard
Neil Robertson - Burnett / wildcard
Ding Junhui - Mark Da - is
Graeme Dott - M White / wildcard
Stephen Maguire - Lawler / wildcard
Mark J Williams - Tom Ford
Mark Allen - Harold / wildcard
Allister Carter - F O'Brien / wildcard
Stephen Lee - Marcus Campbell
Matthew Ste - ens - Joe Perry
Ricky Walden - Holt / wildcard
Andrew Higginson - Milkins / wildcard
Judd Trump - Dominic Dale

Wuxi Classic bu ayın 25'inde başlangıcını yapacak.

2 yorum:

  1. yenilerden M White a özellikle dikkat ediyorum.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Yeni kuşak oyuncuların çoğu kaliteli.Belki büyük kısmı Judd gibi parıldama yapamadı ama ileride şampiyonluk hanelerine isimlerini yazdıracaklardır.

      Sil