20 Ağustos 2011 Cumartesi

Premier League Snooker 1.Hafta

Sıralama turnuvaları dışında snookerın en büyük heyecanlarından biri olan Premier League perşembe günü gerçekleştirilen maçlarla başlangıcını yaptı.


Premier League'in açılış haftasında oyuncular değişen yeni formatla izleyicilerin karşısına çıktılar.(Yeni formatla ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.)

Gecenin açılış maçında Higgins, Jimmy White karşısında 3-0 galip gelirken, Gallerli oyuncu Stevens eski World Open şampiyonu Neil Robertson ile karşı karşıya geldi.Higgins gibi 3-0 galip gelmeyi başaran Gallerli günün final oyununda yerini aldı.

Yalnızca 29 dakika süren maçta 95 ve 91'lik serileriyle yine 3-0 galip gelen Stevens günün şampiyonu olarak 6 puanı hanesine yazdırdı.Matthew maç sonu açıklamalarında şunları söyledi;

"Kısa format ve birbirinden iyi 10 oyuncu ile maçlar her zaman zor olacaktır.Aslına bakarsanız iki oyuncuya karşıda 3-0 kazanmayı ummazsınız çünkü ikisi de normalde frame kazanabilirler.Ancak bugün şanslıydım ve bir kaç top kaçırdılar ve ortaya eğlenceli bir oyun çıktı.PL'de olduğum için mutluyum çünkü uzun bir zamandır burada yer alamıyordum.Açıkçası 9 senedir burada değilim ve perşembe akşamları maçları tv'den takip ediyordum.O yüzden burada mücadele etmek mutluluk verici.Ronnie'ye karşı olan maçım için çalışmaya devam etmem gerek."

Gerçekleştirilen 3 maç sonunda grupta ki puan durumu şöyle oluştu;


Turnuvanın ikinci haftası 1 Eylül'ün maç programı ise şöyle;

Ronnie O'Sullivan-Shaun Murphy
Mark Williams-Jimmy White

6 yorum:

 1. Selam ronnie ptc3de yokmu sonuçlarda adını göremedimde

  YanıtlayınSil
 2. Elendi ikinci turda Dott'a, 4-1.

  YanıtlayınSil
 3. off kötümü oynamaya başladı gene?

  YanıtlayınSil
 4. İzleyemedim Ronnie'nin maçı o yüzden fikrim yok.Ama ptc'ler zaten çılgınca performans ortaya konacak bi yer değil.

  YanıtlayınSil
 5. merhaba üstadım;bu güzel maçları izlemenin mutlaka bir yöntemi olmalı.(bilgisayar ortamında)lütfen bir yol.....LÜTFENNN;)

  YanıtlayınSil
 6. Estf. Suat Bey :) Evet yolu var tabii.Maçları SkySports verdiği için linkler lig haftası kol gezer ortalıklarda. myp2p.eu'dan ulaşabilirsiniz.Siteye erişim engelli :)

  YanıtlayınSil