26 Ocak 2010 Salı

Higginson'dan Beklenen SonuçGünün son maçı İngiliz Andrew Higginson ile Hong Konglu snooker oyuncusu Marco Fu arasında oynanan maçtı.Aylardır masalarda sadece ilk 16'da maç yaparken gördüğümüz Fu, turnuvanın iki yıl önceki finalisti Higginson'a 5-1 gibi bir skorla maçı kaybetti.

Maça rahat ve iyi bir oyunla başlayan Higginson 94'lük iki iyi seri ile 2-0 öne geçti.Eline geçen fırsatlarda basit hatalar yapan Fu, hatalarına devam edince üçüncü frame de 70-4 ile rakibine gitti.

Dördüncü oyunda biraz kıpırdanmaya çalışan Çinli oyuncuya, Higginson 122'lik harika bir seri ile cevap verdi ve durumu 4-0'a getirdi.Önde olmanın da verdiği rahatlıkta hatalar yapan Higginson'a 33'lük bir seri ile cevap veren Fu, hataların devamı gelince 105'lik bir seri daha ekleyerek 5. oyunu 138-0 kazandı.

Son oyuna da dirençli başlayan Marco Fu masayı temizlemeye giderken yaptığı kritik hata ile masayı rakibine bıraktı.Eline tekrar bir şans geçmesine rağmen bunu da değerlendiremeyen Çinli oyuncu maçı 5-1 kaybederek turnuvaya veda etmiş oldu.

Andrew Higginson, Fergil O'Brien-Mark Williams maçı galibiyle eşleşecek.

1 yorum: